Anasayfa » Mobil » 12.000 Dolar Değerinde Hacklenmeyen Solarin Smartphone

12.000 Dolar Değerinde Hacklenmeyen Solarin Smartphone

Mobil güvenlik adına çalışan bir firma yapmış olduğu yeni bir ürünüyle birlikte hiç hacklenmeyen telefon geliştirdi. Siber saldırı konusunda gerek Android gerekse iOS cihazlarda parmak izi okuyucu sensör gibi farklı farklı güvenlik önlemleri olsa bile kalıcı bir çözüm olarak karşımıza çıkmıyor.

Mobil cihazlarda ortaya çıkan güvenlik açığına karşılık çalışmalar yürüten Sirin Labs adlı bir firmanın, Yaşanan sorunlara karşı tamamen bir çözümü mevcut; 12.000 Dolar değerinde ki Solarin Smartphone. Cihazın en önemli ve göze çarpan özelliği arkasında ki değişim düğmesi. Bu düğme ile telefonunu güvenlik moduna geçiş yapılması sağlanıyor ve cihaz üzerinde ki tüm mesajlar 256 BIT AES standartlarına göre şifreli hale getiriliyor.

1440 x 2560 çözünürlüğüne sahip 5.5” ekranlı, 4GBRAM ve 128GB değerinde depolama alanı, 23.8MP arka, 8MP ön kameraya, 4040mAh yapısındaki bataryaya ve Android’in 5.1 işletim sistemine sahip olan cihazın özellikleri oldukça şaşırtıcı şekilde. Cihazın fiyatını yukarıda da bahsettik fakat bir kez daha bahsedecek olursak; Bu denli korumaya sahip olan cihazın fiyatının yüksek olması çok normal. Cihazı satın alanlar daha çok yüksek kurumlarda işlere sahip olan kişilerin olacağını düşünüyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir