Anasayfa » Mobil » 3D Touch Özelliği Olan Uygulamalar

3D Touch Özelliği Olan Uygulamalar

Apple firmasının ürünü olan Iphone 6 model serisi satış ve kullanıcı memnuniyeti bakımından oldukça başarılı bir model olarak karşımıza çıktı. Şimdi ise geçtiğimiz haftalarda piyasada kendini söz ettiren modeller olan İphone 6s ve İphone 6s Plus modellerinde bulunan 3D Touch yeniliğinin hangi programlarda hangi işlevleri göreceği belli oldu. cihaz ile birlikte gelen uygulamaların yanı sıra üçüncü taraf uygulamalarda da 3D Touch özelliği aktif olacak ve bu özellik kullanılabilecek. 3D Touch özelliği ile peek ve pop hareketler yaparak temas işlemine değişik görevler verilebiliyor. Hafifçe dokunmada peek işlemi, biraz uzun dokunmada ise pop işlemi meydana geliyor

İnstagram

En çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından biri olan İnstagram’da peek ve pop özelliklerini kullanabilme şansına sahipsiniz. Profil sayfaındaki küçük resimlere önizleme yapabilir ve görebilirsiniz. Ayrı olarak ana ekran instagram iconuna dokunarak, yeni gönderi, hareket görme ve Quick actions kısmını görebilirsiniz.

Twitter
Diğer en popüler sosyal medya uygulaması olan twitter’da ise 3D Touch özelliği ile Quick Actions bölümünü açabilir ve burada yeni tweet, yeni ileti ve twitter araması gibi özelliklere kolay ulaşım sağlayabilirsiniz.

Facebook

Ekim ayı ortasında güncellenmiş olan Facebook uygulamasına 3D Touch özelliği sağlandı ve ana ekran butonundan Quick Actions işlevlerine erişilebilmekte. Resim ve video yükleme, durumlarınızı paylaşma veya video çekme gibi işlevlere bu adımları uygulayarak erişebilirsiniz.

WhatsApp
En çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulamalarından olan WhatsApp’da ise İphone 6S çıkmadan 3D Touch özelliği bulunuyordu. Bu sayede resim, irtibat, video veya kartvizit gibi bileşenlere kısayoldan ulaşım sağlanabiliyor. Hafifçe temas ederek önizleme veya fazla dokunarak ise açma işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir