Anasayfa » Mobil » Apple, Yapay Zeka Teknolojisi Geliştiricisi VocalIQ’yu Satın Aldı

Apple, Yapay Zeka Teknolojisi Geliştiricisi VocalIQ’yu Satın Aldı

Apple bazı zaman küçük ama başarılı işler yapmış olan teknoloji şirketlerini bünyesine kattığına bir çok kez şahit olduk. Bu rituali bozmayan Apple İngiltere merkezli olan ve yapay zeka teknolojisi üzerinde araştırmalar yapan ​​VocalIQ‘yu satın aldığını açıkladı.

Satın alınma işleminin tam detaylarının bilinmemesiyle birlikte Apple şirketinin sanal asistanı Siri‘yi geliştirmek ve otomobillerle birlikte çalışır hale getirmek için VocalIQ şirketinin teknolojisini kullanacağını belirtiliyor.Apple‘ın elektrikli otomobil projesi ‘ Project Titan ‘ üzerinde çalışmalarını sürdürdüğünü göz önünde bulundurduğumuz da satın alma işleminin ne kadar doğru olduğunu görebiliriz.

apple-yeni-projesi-yapay-zeka
VocalIQ şirketi insan ve makina etkileşimini arttıracak projesi üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Bir diğer taraftan ise şirket mobil cihazlara ve otomobillere entegre edilmiş sanal asistanlara daha doğal konuşma ve öğrenme yetisini sağlayan teknolojisini geliştirmeye devam ediyor.

6 yorum

  1. Her gün farklı bir teknoloji bakalım neler olacak.Teşekkürler makale için.

  2. apple’ın sonu getirilmez ise robotları bu marka yapar bakın buraya yazın.

  3. Zaten şirketler şuan kafayı şu yapay zekaya takmış durumda. Her elektronik alette ileride yapay zeka olacağına inanıyorum. Örneğin buzdolabının kapısını açık unutunca buzdalabı konuşup ısınıyorum kapımı kapat diyecek 🙂

  4. Yapay Zeka Gün Geçtikçe Baya Gelişiyor Zeki Hocamın Dediği Gibi Olabilir 😀

  5. Büyük şirketler diğer şirketleri satın alarak gücüne güç katıyor 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir