Anasayfa » Tanıtım Yazıları » Bir Kodlama Geliştirme Projesi Nasıl Karakterize Edilir?

Bir Kodlama Geliştirme Projesi Nasıl Karakterize Edilir?

Yazılım Proje Yönetimi İhtiyacı

Yazılım geliştirme ile uğraşan bir bilişim şirketinin iş modeli iki bölümden oluşmaktadır: Yazılımın yazılım geliştirme amacına yönelik olması ve yazılımda iyi bir proje yönetimi.

Bir proje, bir hedefe ulaşmak için (örneğin, yazılım geliştirme ve teslimat) bir dizi işlemin toplandığı iyi tanımlanmış bir görevdir.

Her projenin kendine özgü ve farklı bir hedefi olacağından doğru hedef tespiti yapılmalıdır. Proje, rutin faaliyet ya da günlük operasyon değildir. İyi bir tespit, analiz ve çalışma gerektirir.

Proje başlangıç ​​ve bitiş zamanı bir çizelgeye bağlanmalıdır, proje çalışmaları adım adım takip edilmelidir. Yazılım projesi hedefine ulaşıldığında sona erer, dolayısıyla bir organizasyonun ömrü boyunca geçici bir aşamadır. Bir proje; zaman, insan gücü, finans, malzeme ve bilgi bankası açısından yeterli kaynağa ihtiyaç duymaktadır.

 

Yazılım Projesinin Metotları

Bir yazılım geliştirme projesi, istenen yazılım ürününü elde etmek için belirli bir süre içinde, yürütme metodolojilerine göre yürütülen, test toplama ve bakımdan, gereksinim toplamadan yazılım geliştirmenin tam prosedürüdür. Web tabanlı proje, çevrimdışı bir proje veya androiduygulama olarak hazırlanmasında tüm proje prosedürleri belirlenen metotlara göre uygulanmalıdır.

Yazılımın maddi olmayan bir ürün olduğu söylense de;Android uygulama geliştirme, dünyadaki tüm yeni teknolojilerin bir türüdür ve yazılım ürünleri oluşturma konusunda çok az deneyim vardır. Çoğu yazılım ürünü müşterinin gereksinimlerine uyacak şekilde tasarlanmıştır. En önemlisi, temel teknolojinin çok sık ve hızlı bir şekilde değişmesi ve ilerlemesi, bir ürünün deneyiminin diğerine uygulanamayacağıdır. Bu tür tüm iş ve çevre kısıtlamaları yazılım geliştirmede risk oluşturmaktadır, dolayısıyla yazılım projelerini verimli bir şekilde yönetmek çok önemlidir.

Zaman Maliyet Analizi

Yazılım projeleri için üç gelişim süreci göstermektedir; yazılım ürününün kaliteli ürün sunması, maliyeti müşterinin bütçesi içinde tutması ve projeyi planlanana göre teslim etmesi önemli sürecin ana parçalarıdır. Bu üçlü süreç üçgenini etkileyebilecek hem iç hem de dış faktörler vardır. Üç faktörden herhangi biri diğer ikisini ciddi şekilde etkileyebilir. Bu nedenle, kullanıcı gereksinimlerini bütçe ve zaman kısıtlamaları ile birleştirmek için yazılım proje yönetimi esastır.

Yazılım Proje Yöneticisi

Bir android uygulama geliştirme proje yöneticisi, yazılım projesini yürütme sorumluluğunu üstlenen bir kişidir. Yazılım proje yöneticisi, yazılımın geçeceği tüm aşamalarının tamamen farkındadır. Proje yöneticisi asla nihai ürünü üretmeye doğrudan dahil olmayabilir, ancak üretimde yer alan faaliyetleri kontrol eder ve yönetir.

Bir proje yöneticisi, geliştirme sürecini yakından izler, çeşitli planları hazırlar ve yürütür, gerekli ve yeterli kaynakları düzenler, maliyet, bütçe, kaynaklar, zaman, kalite ve müşteri memnuniyeti konularını ele almak için tüm ekip üyeleri arasında iletişimi sürdürür.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir