Anasayfa » Tanıtım Yazıları » Bulaşıkların Yıkamadan Sonra Kirli Çıkması Neden ve Çözümleri

Bulaşıkların Yıkamadan Sonra Kirli Çıkması Neden ve Çözümleri

Bulaşıkların yüzde yüz hijyenik duruma getirilmesi ve beraberinde hem zaman hem su ve enerji hem de deterjan kullanımı yönünden önemli oranda tasarruflu şekilde yıkanabilmesi bulaşık makinesi teknolojisi ile mümkün hale geldi. Günümüzde bulaşık yıkamak için her öğün ardından saatler harcanmasına gerek kalmaması sayesinde özellikle ev hanımlarının en başta olmak üzere herkesin kişisel aktivitelerine daha fazla vakit ayırabilme şansına sahip olabilmesini sağlamaktadır. Bu yüzden de günümüz modern çağında son derece yaygın şekilde kullanılmakta olunan bulaşık makineleri zaman içerisinde bazı mekanik problemler yaşayabiliyor. Bu problemler arasında bulaşıkların yıkama sonrasında kirli çıkması sorunu en yaygın şekilde görüneni konumunda bulunurken, Dudullu Arçelik Servisi hizmetleri ile bu tip problemlere kısa yoldan kaliteli çözümler bulunabiliyor.

Bulaşık makinesinde yıkanan bulaşıkların elde yıkama tekniklerine göre hem daha hijyenik hem de daha parlak bir görünüme sahip olması gerekirken, standart kullanıma karşın zaman içerisinde bulaşık makinesinde yıkanan bulaşıkların kirli olarak çıkması önemli bir problem olduğunu göstermektedir. Bu tip bir durum ile karşı karşıya kalan kullanıcıların profesyonel servis müdahalelerinin gerçekleştirilebilmesi hedefi ile mutlak suret ile özel servis hizmetlerinin çağrı merkezine 7 gün 24 saat başvuru gerçekleştirebilmektedir. Bu kapsamda alanlarında uzman ve deneyim sahibi olan İçerenköy Arçelik Servisi hizmetlerinin teknik personelleri kısa süre içerisinde tam teşekküllü gezici servis araçları ile bölgede hazır durumda bulunmaları sayesinde erişim sağlayarak, arıza onarımını gerçekleştirmektedir.

Bu çerçevede de bulaşık makinesinde bulaşıkların kirli çıkması sorunu çerçevesinde öncelikle yıkama motorunun çalışmıyor olması değerlendirilerek, motor kondansatörü kontrol edilir ve arızalı ise yenisi ile değişimi uygulanır. Bulaşık makinesinin fıskiyelerinin rahat dönüş yapamaması veya hiç dönmemesi olasılığı durumunda da gerekli kontroller ardından dönüşü engelleyen hususlar kaldırılır veya komple fıskiye değişimi yapılır. Bulaşık makinesinin deterjan ve parlatıcı haznesindeki arızadan kaynaklı bu unsurları alamıyor olması durumunda hazne değişimi uygulanır ve son olarak Kuyubaşı Arçelik Servisi uzman ekipleri tarafından bulaşık makinesinde bulaşıkların doğru yerleşimi ile ilgili olarak profesyonel standartlarda öneriler gerçekleştirilir. Bu şekilde bulaşıkların makinedeki yıkama programı ardından yeniden yüksek hijyeniklikte ve parlak bir görünümde çıkması mümkün olur.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir