Anasayfa » Oyun » CD Key satın almak yasal mı

CD Key satın almak yasal mı

cd keyOyun dünyasında bu yıl dar gelirli oyun tutkunları büyük bir şok yaşamakta. Çünkü oyun şirketlerinin kullandığı yepyeni bir güvenlik sistemi korsan gruplarının elini kolunu bağlamakta. Bu yüzden dolayı oyunların kırılması eskisine göre çok daha zor. Yeni çıkan bazı ünlü oyunların kırılamıyor olması dar gelirli kullanıcıları internet üzerinden CD Key satın alma eylemine veyahut ikinci el ürün satımı yapılan internet sitelerinden ikinci el oyun alma eğilimine itti. Günümüzde Steam satışları, Origin satışları da son derece fazlalaştı.

CD KEY SATIN ALIMINA RAABET VAR !

Özellikle CD Key satın alma eylemlerinde son zamanlarda ciddi bir artış söz konusu. Çünkü insanlar Cd Key satın alarak bu keyleri sahip oldukları Steam yada Origin hesabına girerek rahatça aktif edebiliyor ve orjinal oyun sahibi olabiliyorlar. Ancak buradaki en büyük endişe hiç kuşkusuz Cd Key’in yasal olup olmadığı.

CD KEY SATIN ALMAK YASAL MI ?

Bu durum aslında CD Key’i güvenilir bir kurumsal firmadan satın alıp almamanıza göre değişir. Eğer sağlayıcı size yolladığı keyleri banlanma riski olacak bir şekilde yani illegal bir şekilde elde ettiyse o zaman CD Key’inizin sağlıklı olduğunu söylemek zor. Ancak hiçbir sıkıntı yaşatmayacak kurumsal firmalarda mevcut. Bu yüzden dolayı alışveriş yaparken sağlayıcının referanslarının çok olup olmadığına dikkat edin ve gerekirse ödemeyi yapmadan önce sağlayıcıyla irtibat kurup müşteriye ilgili , olması gerektiği gibi davranıp davranmadığını öğrenin.

CD KEY TEK KULLANIMLIK MI?

CD Key satın alan kullanıcının kafasında bu keyin başkalarına satılabileceğine dair bazı soru işaretleri olabilir. Bu konuda ifade edebilirizki; Cd Key tek kullanımlıktır bu konuda herhangi bir sıkıntı yaşamazsınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir