Anasayfa » İnternet » Google Maps’e İşletmenizi Ekleyin !

Google Maps’e İşletmenizi Ekleyin !

SEO bir internet sitesinin olmazsa olmazı eğer sitenizi belirli bir yere getirmek ve kelimelerinizde yükselmek istiyorsanız SEO çok önemlidir.Fakat firmaların olmazsa olmazı ise haritalardan yerlerinin bulunması yani Google Maps‘te yer almaktır,özellikle bölgesel aramalarda iletişim ve konum bilgisiyle birlikte Google Maps’te listelenebiliyor.Taşınabilir teknolojinin artmasıyla birlikte de Google Maps‘te yer almanın önemi oldukça artmış durumda.

Firma ekleme modülü daha farklı alanda olduğu için 2015’in ilk aylarında gelen güncelleme ile Google Business hizmetlerine taşındı.

google-my-business

Peki gelelim Google Maps’e firmanızı nasıl ekleyeceğinize ?

  • ilk olarak  google.com/business‘e tıklayarak Google Business hesabı oluşturalım.
  • Eğer Gmail hesabınız var ise bu hesaba giriş yaptıktan sonra sol tarafta bulunan menüden İşletme Hesabı Oluştur adlı yere tıklayalım.
  • Açılmış olan sayfada firmanızın adını yazın ve bundan sonra Google My Business hesabınız oluşmuş olacak
  • Kendi hesabınız açıldıktan sonra firmanızın adını orada göreceksiniz ve hemen altında bulunan yönet butonuna tıklayın.
  • Google My Business hesabınıza ait sayfa açıldıktan sonra firma adınızı göreceksiniz. Hemen altındaki yönet butonuna tıklayın.
  • Ekrana gelen sayfada tek bir konum ekleyin adlı yere tıklayın ve firmanızı haritada bulun.Eğer çıkmış olan sonuçlardan biri size ait değil ise sonuçların altında bulunan işletmenizi ekleyin adlı yere tıklayın.
  • Açılmış olan firma formunda; işletme adı, ülke, adres, posta kodu, şehir, telefon ve kategori gibi bilgileri tam ve doğru bir  biçimde girildikten sonra “devam” butonuna tıklayarak yönergeleri izlemeye devam edin.
  • En sonunda ise kodumu postayla gönder butonuna tıkladıktan sonra işlemimiz sonlanacak.

Kodumuz posta ile girdiğimiz adrese gönderilecektir.Postanın ulaşma süresi ise 2 haftayı bulabilir.Eğer kodu 30 gün içinde kullanmazsanız 30 gün sonunda iptal oluyor.Kodunuz geldiği anda hiç zaman kaybetmeden Google My Business hesabınızdan aktif edin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir