Anasayfa » Sinema/Dizi » Netflix 2016’da Nasıl Zirveyi Yakaladı?

Netflix 2016’da Nasıl Zirveyi Yakaladı?

Netflix, global çapta erişilebilirliğinin duyurusunu 2016 yılından beri yaparken bu yıl altın yıl olarak geçirildi. Öyle ki artık Netflix, büyük kablo rekabeti karşısında daha fazla müşteri ve erişime sahip bir medya devi olarak yerini sağlamlaştırdı. Bugünlerde, sadece birkaç yıl önce düşünülemez bir başarı Netflix ile elde edilirken Türkiye için dahi oldukça zengin seçenekler sunulmaya başlandı.

Genele Açılma!

Geçtiğimiz senelerde CES’de en büyük sürprizlerden biri, Netflix’in hizmetini küresel olarak genişletmesiydi. Dünya genelinde önemli bir atılım yapan marka için en büyük eksik Çin. Ülkenin lisans gereksinimlerini karşılamaya çalışan Netflix’i şu anda ülkede çevrimdışı. Fakat özelikle Çin gibi bir ülkenin de desteğinin alınması halinde 2017 yılının da parlak bir şekilde geçirilmesi mümkün olabilir.

Tek Hedef Tamamen Özgünlük!

Şirketin arşivin yarısını orijinallerle doldurmayı hedefliyor. Bu konuda üstelik güçlü bir ilerleme de kaydedildi. Bu yıl, Stranger Things ve Luke Cage, Marco Polo ve The Get Down gibi büyük bütçeli yapımlar Netflix’e eklenirken büyümede tüm bu yapımların da etkisi oldukça fazla oldu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir