Anasayfa » Tanıtım Yazıları » Ofis mobilyalarında dikkat edilmesi gerekenler

Ofis mobilyalarında dikkat edilmesi gerekenler

Ofis mobilyaları alınırken veya değiştirilirken en dikkat edilmesi gereken konu ne istediğinize kesin olarak karar vermenizdir. Alışverişten önce bir fikriniz olmasa bile kısa bir araştırma ile birlikte ofis mobilyalarının fiyatları ve tasarımları hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz. Bu noktada işinizi kolaylaştırmak için, sizler için mini bir yazı hazırladık.

Ne istediğinize karar verdiyseniz, artık ikinci aşamaya geçebilirsiniz. Ofis içinde en çok kullanacağınız ürünleri belirlemeli ve bu ürünleri önceden belirleyerek kaliteli olanlarını tercih etmelisiniz. Ofis mobilyalarının ana parçaları arasında; ofis koltukları, ofis masa ve sehpaları, dolapları ve yönetici koltuklarını sayabiliriz.

Çalışanların verimli çalışmasını sağlamak için ofis mobilyalarına oldukça önem göstermelisiniz. Ofis çalışma koltuklarını seçerken hava şartlarını da göz önünde bulundurmalısınız. Çünkü ofis ortamında çalışacak olan çalışanlar uzun süre hareketsiz kalmak zorunda kalabileceklerdir. Ortamı yeterince ısınmayan bir ofiste uzun süre oturmak, üşümelere ve hastalıklara sebebiyet verecektir.

İdeal bir ofis koltuğu ne çok sert ne de fazla yumuşak olmalıdır. Arka aparatının hareket edebilir olması çalışanların rahatını sağlayacaktır. Ofis sandalyeleri arasında en ideal olanı ise tekerlekli ofis sandalyesidir. Aynı zamanda fileli olan bir ofis sandalyesi seçerseniz çalışanlarınız konforlu bir sandalye üzerinde çalışacaklardır.

Ofis masalarına baktığımızda, herkesin bu konudaki fikri sağlam olması olacaktır. Ofis masasının sağlam olmasının yanı sıra ağır olması da önemlidir. Sabit ve ağır olan masalar çalışanların, tekerleklik sandalyeleri ile onlara tutunarak hareket etmesini sağlayacak ve işlerini kolaylaştıracaktır.

Eğer çalışanlarınız ile aynı ortamda bulunacak ve onlarla birlikte çalışacaksanız, yuvarlak masayı tercih edebilirsiniz. Yuvarlak ofis masaları hem alan hakimiyetini kolaylaştıracak hem de çalışanlarınız için küçük de olsa bir tehdit unsuru olarak işten kaçmamalarını sağlayacaktır.

Ofis dolabı seçiminizde ise günlük ihtiyaçları da göz önünde bulundurmalısınız. Çalışanlarınız için ofis ortamını bir ev ortamı gibi hazırlamalı ve verimli ofis mobilyalar almanız size bir zarar sağlamayacaktır.

Tüm bunları yanı sıra müşterileriniz için hazırlayacağınız bekleme koltukları da bir arada olmalıdır. Aynı anda bekleyen çok müşterinizin olmayacağını düşünerek bekleme koltuklarının sayısını azaltmak da bir güven göstergesi olarak ön plana çıkacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir