Anasayfa » Tanıtım Yazıları » Paykasa Sanal Kart

Paykasa Sanal Kart

Bu kart son dönemlerde kullanılmaya başlanmış olan standart kartlardan bazı noktalarda ayrılan kartlardır. Paykasa sanal kart güncel Amerikan Doları ve Euro kurları temel alınarak fiyatları oluşturulan standart kartlara bağlı olan sanal kart benzeri kartlardır. Standart kartlara bağlantılı sanal kartlara benzer özellikler gösteren bu sanal kartlar standart kartlardan kişisel bilgiler ve son kullanma tarihi özellikleri bakımından farklı özellikler göstermektedir. Bu kartlar bu farklılıkları nedeni ile standart kartlardan daha güvenli kartlar olarak nitelendirilebilmektedir. Sizlere önerebileceğimiz satış sitelerinin başında paykasa kart satış sitelerinin başında www.paykasaal.gen.tr satış sitesi gelmektedir.

Bu kartlar daha güvenli kartlar olmasının yanı sıra daha az risk taşıyan kartlar olarak da nitelendirilebilmektedir. Bu özellikleri nedeni ile kullanıcıları tarafından ilgi görmektedir. Bu kartların kullanıcılar tarafından ilgi görmesi kullanıcıların ihtiyaçlarını gidermek üzere Paykasa sanal kart satışı yapan bazı firmaların oluşumuna neden olmuştur. Bu türden kartların satışını yapan firmalar ülkemizde bu hizmeti ön ödemeli sistemler olarak nitelendirilen sistemler ile bu kartların ticaretini internet üzerinden kullanıcılara yapmaktadırlar. Yani bu kartları kullanmak isteyen bireyler için bu kartlara ulaşım sağlayabilecekleri tek ve en güvenli ortam internet ortamıdır. Kullanıcılar bu karta ulaşımları internet üzerinden fazlası ile kolaydır. Ancak kullanıcıların dikkat etmesi gereken husus satıcı firmalara dikkat ederek kart alımı yapmalarıdır. Direkt satış yapan firmaların yanı sıra komisyon alarak satış yapan firmalarda mevcuttur. Komisyon alarak satış yapan firmalar normal fiyatlardan biraz daha fazla bir ücret alarak kart satışı yapmaktadırlar. İngiltere çıkışlı ön ödemeli olan kartlar fiyat olarak birbirinden farklıdır. Bu kartlar müşterilerin isteklerine göre bütçe ile oluşturulabildiği gibi oluşturulan kartlarda oluşan fazla miktarlarda istenilen oranlara bölünebilmektedir. Ön ödeme tabanlı Paykasa sanal kartlar kişilerin finansal hayatlarında son dönemlerde kullanmaya başladıkları kartlar olmalarının yanı sıra kişilere farklı ödeme teknikleri oluşturmada yardımcı olmaktadırlar. Paykasa kart ödeme yöntemleri diğer ödeme yöntemleri kadar güvenlidir.

Bu kart ile yapılacak ödemelerde kişisel bilgilerin ya da kart bilgilerinin kullanılmasına gerek yoktur. Bu neden ile ödemelerinde kişisel bilgilerini ya da kart bilgilerini 3.şahısların bilmesini istemeyen kullanıcılara cazip bir ödeme yöntemi oluşturmaktadır. Kişiler sanal kart ile yapacakları ödemelerinde sadece 16 haneli kart numaralarını kullanmaktadırlar. Kart numaraları ile ödemelerini kolayca gerçekleştirebilmektedirler. Son dönemlerde kullanılmaya başlanan bu kartlar kişilerce internet tabanlı alışveriş siteleri üzerinden yaptıkları alışverişlerinde ve oyun sitelerinde rahatça kullanılmaktadır. Güvenilir olması nedeni ile son dönemlerde kullanıcıların dikkatini üzerinde toplayan sanal kart kullanmak isteyen kullanıcılar Paykasa kartlara sahibi olmak için internetten detaylı bir araştırma yaptıktan sonra kendilerine uygun ve güvenilir gelen bir sanal kart satışı yapan bir siteden bu kartlara sahip olabilirler. Çünkü her alanda olduğu gibi kullanımı artan bir ürün olması nedeni ile bu iş üzerinden para kazanmak isteyen sitelerin sayısı da artış göstermiştir. Bu yönde hizmet veren sitelerin sayısı fazla olsa da işlerini iyi yapan sadece birkaç site mevcuttur bu neden ile kişiler detaylı bir araştırma yaptıktan sonra bu kartları satın almalıdırlar. Bu kartların kullanımı kişilerin kredi kartlarını kullanmaktan çekindikleri yerlerde kullanmaları için uygundur.

Özellikle son dönemlerde internet üzerinde kredi kartı ile alışverişlerde dolandırıcılık olaylarının artması bu kartların kullanımını arttırmıştır.  Sanal kartlar internetten alışveriş işlemleri ve diğer ödemelerin güvenli yapılabilmesi için önemlidir. Bu kartların ön ödemeli oluşu ve kişisel bilgilere ihtiyaç duyulmaması en önemli özellikleri arasında yer almaktadır. Bu kartlara alternatifler oluşturulmaya çalışılsa da henüz tam bir alternatif oluşturulamamıştır.

2 yorum

  1. Faydalı bir yazı paylaşımında bulunmuşsunuz. Artık güven içerisinde paykasa alımlarımı yapabiliyorum.

  2. Bende merak ediyordum bu paykasa kart nedir diye. Faydalı bilgilerinizden dolayı teşekkür ederim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir