Anasayfa » İnternet » Türkiye Sokaklarını 3 Boyutlu Gezin !

Türkiye Sokaklarını 3 Boyutlu Gezin !

2007 yılında soktuğu hizmet ile Google Maps haritalarda 3 boyutlu olarak gezinti yapabiliyorduk.Bu nedenle Google Maps Street View uygulaması, Google‘ın en fazla kullanılan servisi olmasına rağmen bu özellik bir çok ülkede mevcut ama Türkiye’de mevcut değildi.22 Ekim itibariyle Google Street View uygulaması Türkiyeyi 3 Boyutlu gezmek için kullanılabilir hale geldi.

Google Maps‘ın üstünde seçtiğimiz bir noktayı aynı sokaklarında dolaşıyormuş gibi gezinmemizi sağlan Street View uygulaması,Türkiye versiyonu için 1 yıldan uzun bir süredir üzerinde çalışılıyordu.Aşağıdaki linkten siz de bu aramakta olduğumuz yerleri 3 boyutlu olarak görebilirsiniz ve Street View uygulaması ile yeni mekanlar bulabilirsiniz.

https://www.google.com/maps

Siteye girdikten sonra sol üst taraftaki arama yerine istediğiniz bir adresi yazın ve ardından sağ alt taraftaki sarı butona tıklayarak sokakları gezmeye başlayabilirsiniz.

Street-View-Anitkabir

Ayrıca aşağıdaki adreslerden size olan işletim sistemine uygun uygulamaları indirerek Google Street View uygulamasını mobil cihazlarınızda kullanabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir