Anasayfa » Mobil » WhatsApp Konuşmalarımızı Google Yedekleyecek

WhatsApp Konuşmalarımızı Google Yedekleyecek

WhatsApp‘a yakın bir zamanda yeni bir özellik gelecek, WhatsApp kullanıcıları WhatsApp konuşmalarını ve verilerini Google‘ın sunduğu depolama hizmeti olan Google Drive yedekleyebilecekler.

Mesajlaşma uygulamaları arasında bulunan WhatsApp, Kullanıcılarının yaptıkları sesli mesajları, paylaştıkları videoları ve fotoğrafları Google depolama aracı olan Drive ile saklayabilecekler. Telefonunuzun başına birşey geldiğinde yada sıfırladığınızda mesajlarınız, fotoğraflarını ve videolarınız silinmemiş olacak.

whatsapp-konusmalarimizi-google-yedekleyecek

Akıllı telefonunuzda hafıza bakımında daha fazla boş ve rahatlamış olacaktır. Kullanıcılar mesajlarını otomatik olarak günlük, haftalık ve aylık olarak yedekleyebilecekler, bunun dışında ise kullanıcılar boyutları büyük olan videoları ise yedeklemenin dışında bırakabilecekler.

WhatsApp gizlilik konusunda garanti veriyor. Bu özellik Android kullanıcıları için geçerli. iOS platformunda kullanıcılar iCloud sayesinde aynı işlemleri yapabiliyorlar.

5 yorum

  1. ya bunlar bizim whatsapp taki bence herşeyimizi yedekliyolar, bigün konulmalarımız bi yerden çıkabilir 🙂

  2. güzel bişey yedeklesin telefonda yer açılır bari

  3. yedeklesin ya bari telfonda yer açılır hafızayı rahatlatır

  4. isabetli bir karar olmuş.Telefonda boşuna yer kaplamamış olur.

  5. genelde türk milleti olarak akıllı telefonlarda baya bir sürkülasyonumuz var bence yedekleme kısmı biraz daha geliştirilmeli. gerçi bildiğim kadarı ile google hesabında yedekleniyor

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir