Anasayfa » İnternet » Yandex Türkiye’de Ne Kadar Kullanılıyor?

Yandex Türkiye’de Ne Kadar Kullanılıyor?

Rusya’da Google’dan bile daha fazla kullanılarak Rusya‘nın en fazla kullanılan arama motoru olan Yandex, hal böyle olunca birçok ülkede de reklam kampanyalarıyla Google’a karşı ciddi bir rakip olmayı hedefliyor. Yandex’in Google’a rakip olduğu ülkelerden bir tanesi de Türkiye. Ayrıca rekabetin yanı sıra google yandex reklamlarınıda kabul ediyor.Peki biz, Yandex’i ne kadar kullanıyoruz?

Return on Now isimli araştırma şirketinin 2015 yılını baz alarak yaptığı araştırmaya göre Türkiye’de en fazla kullanılan arama motoru ezici üstünlükle Google iken Google’ı Yandex takip ediyor. Google, Türkiye’de %98 oranında kullanılırken Yandex’in kullanım oranı ise %2. Microsoft Bing gibi diğer arama motorları ise Türkiye pazarından pay alamamış.
tarsus escort

Özellikle Fenerbahçe gibi büyük taraftar kitlesi olan futbol takımlarıyla yaptığı anlaşmalar ve TV reklamlarıyla ülkemizdeki popülerliğini arttıran Yandex, %2 oranıyla Google’a göre az kullanılsa da diğer arama motorlarına göre ülkemizde en fazla kullanılan ikinci arama motoru olma unvanına sahip. Ayrıca diğer birçok ülkeye kıyasla Yandex, Türkiye’de yoğun olarak tercih ediliyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir