Anasayfa » Teknoloji » YouTube üzerinden nasıl para kazanılabilir?

YouTube üzerinden nasıl para kazanılabilir?

youtube-stream-faster-634786-l-140x140Günümüzde internetten para kazanma yolunda çok sayıda atılım, yatırım ortaya konulmakta. İnternetten para kazanmak istiyorsanız deneyebileceğiniz bir yol da YouTube olabilir ! Bilindiği üzre YouTube şuan da dünya üzerindeki en popüler video izleme, paylaşma platformu. Sizde bir YouTuber olabilir ve bu sayede büyük paralar kazanabilirsiniz.

YouTuber Nedir?

Öncelikle YouTuber sözünün karşılığını bilmeyenler için ifade edelim; Video yükleyen YouTube kullanıcısına YouTuber denilmektedir. YouTuberlerin amacı internet üzerinde paylaşmış oldukları videoların izlenmesi ve reklamlara tıklayarak para kazanılması olabilir. YouTuberlar bir kategoride kanal açabildikleri gibi genel kategoride bir kanalde açabilirler. YouTube üzerinde yasal koşullar çerçevesi dahilinde her videoyu paylaşabilirsiniz. Bu videoları kendinizin çekmiş olmanız Google gözünde daha değerlidir.

ÖZGÜNLÜK BU ALANDA DA ÖNEMLİ

Google üzerinde nasılki bir internet sitesinin özgün olup olmamasının önemi büyükse bu önem hususunu YouTube açısından da ifade edebiliriz. YouTube kanalınızda özgün videolar yani kendiniz çekmiş olduğunuz videoları paylaşmanız son derece değerlidir.

GOOGLE ADSENSE

Google uygulamalarının hemen hemen hepsinde para kazanmanın yolu Google Adsense reklam platformundan geçmektedir. YouTube’ta da bu durum böyle. Eğer kar elde etmek istiyorsanız YouTube üzerinden kanalınızı Google Adsense platformunda kaydettirebilir ve ardından Google Adsense tarafından reklam alan bir YouTuber olarak video paylaşımlarınıza devam edebilirsiniz. Videonuzun üzerine yerleştirmiş olduğunuz reklamlara gelen tıklamalar dahilinde belli paralar kazanabilirsiniz. Kazanacağınız para tabiki görüntülenme sayısı , özgünlük , kategori gibi hususlarla doğru orantılı olacaktır.

YouTube üzerinden reklamlar sayesinde para kazanmanız bu sayede mümkündür ancak unutulmamalıdırki internet ortamında artık Adblock ve türevlerinde çok sayıda reklam engelleme eklentisi yer almaktadır. Bu yüzden dolayı belkide eskisinden çok daha fazla çalışmanız gerekli.

Bir yorum

  1. Adblock olsa da, bazı networkler izlenme başına para ödüyorlar. AdSense alternatifi olarak düşünülebilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir